Oslobodenie.sk

Keď otec pre dcéru vešia mesiac na nebo

Home »  Kresťanský Blog »  Blogeri »  Keď otec pre dcéru vešia mesiac na nebo

Keď otec pre dcéru vešia mesiac na nebo

On 30 októbra, 2017, Posted by , In Blogeri,Kresťanský Blog,Pavol Gašper, With No Comments

   Mám šesť detí. Dnes je to už nemoderné, ale mám ju s mojou prvou a jedinou manželkou.

   Rád počúvam na you tube kresťanské pesničky, v práci ich mám ako zvukový fón. Raz ma oslovila veľmi pekná pieseň: Daddy hung the moon. Spieva sa v nej o dievčati, ktoré je milované svojim otcom. Okamžite som si pozrel viacero verzií a zaujala ma jedna, ktorá bola veľmi zvláštna. Bolo to akoby selfie dievčaťa, ktoré pozerá notebook a spieva si spolu s profesionálnymi spevákmi.

   Dievča nebola krásavica, ani jej spev nebol nejako vysoko profesionálny, ale v jej očiach bolo vidno, že slová, ktoré spieva sú spievané s veľkou láskou k otcovi. S veľkou túžbou po tom, aby malo ocka, ktorý ju miluje. V piesni sa okrem iného spieva, že Boh možno urobil hviezdy, ale jej ocko zavesil mesiac. Vtedy som v očiach toho dievčaťa videl obrovskú túžbu mať ocka, ktorý ju miluje, ktorý vie pre ňu urobiť čokoľvek aj zavesiť mesiac na nebo.

   Celý život som sa snažil pre svoje deti robiť maximum, koľko som vedel tak ako každý normálny otec, chcel som pre nich to najlepšie. Učil som ich poznávať svet, spoznávať Boha, pomáhal v škole, na jazykovej škole, s hudobnou alebo výtvarnou výchovou.

   Ako dorastali zistil som, že mi nejako prešli pomedzi prsty a odišli niekam, kde som nechcel. Niektoré z nich mali čudné záujmy, čudných priateľov alebo čudným spôsobom trávili čas. Uvedomil som si, že niekde musela nastať chyba, ale nevedel som kde. Deti si skrátka žili svoj život a už som to nevedel vrátiť späť.

   Pri počúvaní pesničky Daddy hung the moon v podaní dievčiny som si uvedomil, že to je presne to, čo som svojim deťom nedal. Nevedel som im dať naozajstnú lásku. Dal som im plno pozornosti, plno všetkého, čo som si myslel, že potrebujú, ale až pri tej piesni som si uvedomil, že celý ten čas som im dával niečo druhoradé. Ako som tak v očiach toho dievčatka videl túžbu po dokonalom milujúcom otcovi, prepukol som do plaču a bolo mi smutno samému zo seba aj z celých tých rokov, ktoré mi prešli pomedzi prsty.

   Nevedel som sa s tým vyrovnať a  po niekoľkých dňoch som sa porozprával s manželkou o tom, čo som prežil pri sledovaní tejto piesne. Povedala mi: Povedz to deťom.

   Myslel som, že je to hlúposť, že to nie je dobrý nápad. Ale bol som ako časovaná bomba a nevedel som to celé udržať v sebe. Preto som si večer zavolal svojich šesť detí a pustil im túto verziu piesne, ktorá sa ma tak silno dotkla a povedal som im, že ich mám všetky veľmi rád a veľmi sa im ospravedlňujem, že som im nedal to, čo naozaj najviac potrebovali, že som ich nezahrnul nekonečnou, neobmedzenou a bezpodmienečnou láskou, po ktorej tak oni určite túžili a namiesto toho som im dával iné veci. A opäť som sa rozplakal sám nad sebou.

   Vtedy všetky deti naskákali na mňa, objali ma a hovorili jedno cez druhé: Oci, ľúbime ťa a vieme, že pre nás robíš to najlepšie, čo vieš. Tak sme sa vystískali, odpustili si a povedali , že sa máme radi a budeme tomu venovať väčšiu pozornosť než doteraz.

   Po nejakom čase sa jedna z mojich dcér vydávala a na svadobnej hostine niekedy okolo polnoci, keď sa už pri stole dobre bavili, rozprávali, z mikrofónu zaznelo:

   Prosíme ocka nevesty, aby prišiel sem dopredu, máme pre neho prekvapenie.

  Ešte som nič také na svadbe nezažil, aby otec nevesty mal dostať nejaké prekvapenie. Myslel som si, že mám byť predmetom nejakého zábavného čísla. Išiel som dopredu, kde už na mňa čakala moja dcéra oblečená celá v bielom ako krásny kvietok. Záhadne na mňa pozerala, chytila ma za ruku, pozerala mi do očí a chvíľočku čakala. Netušil som, čo sa má diať. Po krátkej chvíli zazneli prvé tóny hudby a bolo mi čudné, že mám opäť tancovať so svojou dcérou, veď rodičovský tanec už bol na začiatku svadby. Začal som vnímať v pozadí melódiu, ktorá mi bola známa. V hlave mi vŕtalo, čo je to za pieseň, čo sú to za tóny. A vtedy sa ozval spev, ktorý opakoval známe slová: Daddy hung the moon. Dcéra mi povedala:

   Oci, ľúbim ťa, si najlepší otec aký je na zemi.

Ak sa ti svedectvo, blog páčil vyjadri nám podporu zdieľaním.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.