Oslobodenie.sk

Kniha

Home »  Kniha

    Reálne príbehy, reálnych ľudí žijúcich na východe Slovenska. Príbehy plné utrpenia, ale aj lásky týraných žien a ich nekonečný boj nielen za svojich manželov, ale aj za lepší život svojich detí. Príbehy veľkej premeny vďaka viere a príchodu tej jednoduchej dobrej správy, že zmena je možná, hoc aká bezvýchodisková životná situácia je okolo človeka. Každé svedectvo má v sebe skúšky trpezlivosti a neuveriteľnej viery. Autori  knihy cestovali päť rokov po najchudobnejších osadách na východe Slovenska, ktoré ovládali úžerníci, parazitujúci  na nešťastí  zotročených ľudí v uzavretých kolóniách. Videli život plný agresie, alkoholu, fetu a totálnej chudoby. Hľadali korene a čitateľ sleduje jednotlivé osudy hrdinov od detstva, nielen po úplné oslobodenie, ale aj ich vnútorné boje, aby si tú zmenu udržali.

Kniha OSLOBODENIE má 304 strán, z čoho 16 strán sú farebné fotografie. Kniha vyjde v mäkkej väzbe V4, bude mať formát A5 a obálku so záložkami. 

Citáty z knihy Oslobodenie

Boh oslobodzuje od agresie

„Ak chceme odpustiť, odpustenie neznamená len pre seba povedať odpúšťam, ale odpustenie je aj skutok. Odpustenie znamená: nechcem mať už nič s minulosťou, je zabudnutá...“ Zuzana, Rudova manželka, predtým ako sa rozhodovala ísť na políciu na výsluch s príbuznými, ktorí ich brutálne niekoľko dní bili.
„Keby som nepoznal Boha a on by nebol v mojom srdci, vedzte, že by ste všetci šli do väzenia. Nechcem, aby vaše deti vyrastali bez otca. Ja vám odpúšťam a žehnám vám, nad vami bude Boží súd,“ Rudolf, reč na súde potom, čo mu bratranec vrazil bez príčiny vidly do hlavy .

Boh oslobodzuje od chorôb a smrti

„Prikazujem ti v Mene Ježiša Krista, nech povstane duch života v tebe!“ Modlila sa Ivana nad mŕtvym strýkom, ktorého počas krvavej bitky v osade vytiahla z priekopy. Ten napriek rozťatej lebke a veľkej strate krvy ožil, pozrel na Ivanu a začal s ňou hovoriť... „Dajte mu dolu sadru...“ Kričali na Vasiľa, keď ho prestala bolieť noha a začal skákať so sadrou len tri dni po ťažkej zlomenine, pri ktorej prišiel skoro o chodidlo.

Boh oslobodzuje odpúšťaním

„Prišli sme za vaším synom poprosiť ho o odpustenie, pretože sme ho preklínali, zle o ňom hovorili a odsudzovali ho. Nemali sme na to právo, pretože súdiť môže len Boh.“ Stanovi súrodenci na dvore vodiča dodávky, ktorá zapríčinila smrť ich otca a Stanovej manželky s bábätkom.
"Spoznali sme Ježiša a odpustili sme", povedali Šándorovci, tesne pred tým, ako jeden z tých ktorý zapríčinil smrť ich bábätka pri alkoholovom vyčíňaní v osade urobil túto fotografiu.
„Mami, odpusť mi! Bože, odpusť nám obom! Veď Ty si nám odpustil hneď, ako sme Ti dali svoje životy. My sme sa s mamou nerozprávali tridsať rokov,...“ Fero v deň, keď a dozvedel, že umiera a deň predtým, ako sa dozvedel, že je zázračne uzdravený z rakoviny.
„Odpusť mi všetko, čo som ti niekedy zlé povedala. Spoznala som Boha a Boh je väčší ako my dvaja! Boh mi predsa odpustil všetko, úplne všetko.“ Mária, po piatich rokoch nenávisti s bratom.

Boh oslobodzuje od úžery

„Odpusťte mi, okrádal som vás. Oddnes mi nič nedlhujete...Spoznal som živého Ježiša.“ Pavol, bývalý úžerník, vo chvíli, keď trhal zošit s dlžobnými úpismi u svojich klientov.

Boh oslobodzuje alkoholikov

„Môj brat prišiel zo zahraničia. Tam spoznal Ježiša, prestal piť, začal platiť elektrinu,... Videli sme na jeho živote veľkú zmenu. Aj ja som chcel tak žiť...“ Stano potom, ako mu v sekunde umreli otec, manželka a bábätko a nedokázal prestať piť.
„Ak by si tu zavesil železný kríž a začal postupne rezať, krv nepôjde. Ale stačí, že ja zoberiem ihlu a pichnem sa do pršteka, krv pôjde. A predstav si, že taká krv ťa vykúpila z hriechu. Ježišova krv a ty si zase spadol do hriechu.“ Sedemročná Magdalénka otcovi, ktorý sa vrátil k alkoholu a cigaretám.

Podporte vydanie knihy 

Kúpte si knihu za výhodnu cenu 

Na čo budú príspevky použité. Čo je náš cieľ?

    Pokiaľ sa rozhodnete vznik našej knihy podporiť, tak vedzte, že vybrané prostriedky budú použité len pre vznik samotnej knihy, tj. korektúry, grafické spracovanie a tlač, a ak sa podarí tak aj na preklad do ďalších jazykov. V prvom rade zisk z kníh pôjde na preklady do ruštiny a poľštiny. V týchto jazykoch už máme pripravený celý marketing. Ak to financie dovolia tak bude nasledovať angličtina, maďarčina, rumunčina, bulharčina,… Tzn. nebudú slúžiť ako honorár pre nás. Znamená to, že skutočne podporíte to, aby kniha uzrela svetlo sveta v papierovej podobe. Taktiež vďaka knihe budeme vedieť viesť portál www.oslobodenie.sk , pre komunitu ľudí, ktorým sa zmenil život a chcú svojím svedectvom pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú, hľadajú riešenie do svojej životnej bezvýchodiskovej situácie. Na portále budú svedectvá a blogy oslobodenia, nielen z rómskych osád, ale chceme dať priestor každému, kto prežil vlastné oslobodenie, tým čím prešli hrdinovia knihy Oslobodenie, ale aj my.

Už dnes máme spracovaných 80 chorôb a postupne ich budeme na stránku pridávať a taktiež svedectvá oslobodenia od závislostí, ktoré si bude môcť hľadajúci zakliknúť, kde sa dozvie, ako si pomôcť a ako sa dostať zo závislostí a k nim budeme pridávať svedectvá ľudí, ktorí sami prešli  Portál a svedectvá z neho sa budú prekladať do jazykov, v ktorých bude kniha preložená.