Oslobodenie.sk

O nás

Home »  O nás

O AUTOROCH

Andrea, rodáčka zo Zamaguria,  je zdravotná sestra. Pracovala na rôznych oddeleniach v nemocnici, kde sa stretávala s bolesťou, ťažkými chorobami a utrpením. Často im doviezli bezdomovcov a alkoholikov v hroznom stave. Aj keď sa o nich postarali, v ich životoch sa nič nezmenilo,  po čase ich opäť videli rovnako zúbožených na svojom oddelení. Po čase začala cítiť čoraz väčšiu prázdnotu v živote a jeho nezmyselnosť.  Začala hľadať útechu v alkohole a diskotékach, ale aj pútnických miestach, no nič nepomáhalo. Prišiel deň, keď padla na kolená  pri rozvodnenom Dunajci a kričala na Boha, že už to nezvláda. Po skončení vysokej školy chcela ísť pracovať do Afriky a úplne jej zasvätiť život práci biednym. Ale Boh rozhodol inak.

Miro, Letanovčan, manažér, od osemdesiatich rokov žijúci mimo Slovenska. Prešiel si rôznymi funkciami, či už ako obchodný riaditeľ v zahraničných firmách, alebo majiteľ svojich firiem, či v štátnych službách na veľvyslanectve. Na Slovensko  sa vrátil, keď vážne ochorel a tu sa stretol s Ježišom. Po čase sa dostal do rómskej kresťanskej misie, kde mal na starosti technické a organizačné veci.

Spojila ich tá Dobrá správa a už  „druhé rande“ mali  v rómskej osade v Liptovskej Tepličke, kde si vypočuli svedectvo o odpustení človeku, ktorý bol účastníkom dopravnej nehody, kde umrela manželka, bábätko a otec. Bolo to tak silné svedectvo (súčasť knihy Oslobodenie), že sa rozhodli spoločne študovať Božie Slovo a pokračovať  v  zbieraní  svedectiev po rómskych osadách. Práca nad knihami trvala  niekoľko rokov a sami autori museli prejsť svojimi „vnútornými očistcami“, veľkými skúškami, aby prišla “milosť“ dokončiť knihy.

Žijú vo Vysokých Tatrách.

Autori knihy oslobodenie.sk
Autori knihy oslobodenie.sk
Autori knihy oslobodenie.sk