Oslobodenie.sk

Obsah knihy OSLOBODENIE

Home »  Oslobodenie od závislosti »  Alkoholizmus »  Obsah knihy OSLOBODENIE

Obsah knihy OSLOBODENIE

Kniha *OSLOBODENIE obsah:

 

BOH OSLOBODZUJE DOBROU SPRÁVOU 

Kniha obsahuje samostatné príbehy a tie sú tématicky rozdelené. Každé svedectvo je podložené citátmi z Biblie, ktoré len potvrdzujú, že z dôb apoštolov sa nič nezmenilo.

BOH OSLOBODZUJE OD AGRESIE 

Recidivista

*Príbeh bývalého recidivistu, ktorý prežil 22 rokov vo väzniciach – v príbehu sú opísané korene jeho maniakálnej agresie, jeho život v osade od detstva, dospievanie, prvé väzenia, družky a manželky. Príbeh pokračuje jeho vnútorným znovuzrodením a jeho totálna zmena, premena jeho okolia, jeho totálna viera a ako výsledok zázračné uzdravenia. Syn bol jeho kópia, snažil sa byť ešte agresívnejší ako otec. Je to aj príbeh týraných žien, posledná manželka – bývalá alkoholička, nosí na krku pamiatku tých zlých časov – jazva od britvy cez celý krk. Zázračne sa uzdravila a oslobodila od závislosti.

BOH OSLOBODZUJE ODPÚŠŤANÍM 

*Príbeh začína oznamom lekára, že je už neskoro a pacient podľa výsledkov už mal byť mŕtvy. Ešte v ten deň je zázračne uzdravený po tom, čo odpustil matke, s ktorou nekomunikoval 30 rokov. Spoločne požiadali Boha o odpustenie a bol okamžite uzdravený. 

*Príbeh rodiny, ktorým susedia zabili bábätko, keď opití vyčíňali v osade a búrali chatrče a ich odpustenie.

Havária

*Ďalšie svedectvo je o sile vyrieknutého slova, kde sa preklínania zmenili na strašnú tragédiu, pri ktorej umrela žena, bábätko a dedo bábätka. Otec a manželka to presne predpovedali – prekliali sa. Prežil Róm – no po havárii potvrdili lekári, že nikdy nebude mať deti. Alkohol, depresie, priemerný rómsky život. Zmena prišla, keď spoznal Ježiša a po vnútorných bojoch nasledovala cesta k vodičovi z dodávky, ktorá zapríčinila haváriu. Prosil o odpustenie – hovoril o ňom zle, preklínal ho a nemal na to právo. „Len Boh môže súdiť“ povedal. Opäť sa oženil a dnes má už tri vlastné deti a čakajú štvrté. 

Agresia

*Príbeh kresťana, ktorý prežil brutálny útok vlastnej rodiny (tridsiati proti trom) a úder vidlami do hlavy, tento konkrétny útok sa rozoberal v parlamente. Odpustil a stiahol trestné oznámenie. Svedectvo obsahuje zázračné videnia a prorocké sny.

BOH OSLOBODZUJE OD GAMBLERSTVA 

*Prerozdelenie daní cez systém herní, krčiem, úžery a mimo bankových pôžičkárni. Príbeh dvoch Rómov a fázy ich hráčskej kariéry od prvých pokusov až po OSLOBODENIE. Obaja boli alkoholici, starší bol k tomu ešte aj smilník a mal na krku ozajstnú slučku. Stál na vedre, no nie preto, že deti umierali od hladu, ale preto, že mu nikto nechcel požičať peniaze. Mladší bol introvert a odcestoval s rodinou do Anglicka, kde sa to nezlepšilo. Boj jeho manželky za manžela a vnútorne OSLOBODZOVANIE od gamblerstva a alkoholu.

BOH OSLOBODZUJE OD ÚŽERY

Úžerník

*Dosah úžery na prekliatie v osadách – totálna chudoba. Príbehy niekoľkých úžerníkov, popis života na rómskej ulici, nenávisť a choroby, ich detstvo a dôvody výberu úžerníckej profesie, ich premena a odpúšťanie dlhov, zázračné uzdravenia v rodine v Ježišovom mene. Jeden z nich bol nielen úžerník ale aj šmelinár s vyradeným mäsom. Premena a zázračné uzdravenia ťažko chorých detí z nevyliečiteľných chorôb. Boj jeho manželky nielen s rodinou, ale aj s osadou, kde ju priviezli ako mladé dievča. Obaja prežili neuveriteľné zázraky (v tom aj zmŕtvychvstanie).

BOH OSLOBODZUJE ZLODEJOV

*Pohľad na „normálnosť“ kradnutia Rómov. Príbeh chlapca – jeho premena od zlodeja do veľkého misionára a jeho cesta, ktorou musel prejsť z totálnej chudoby, negramotnosti, prekliatia, alkoholu až po dnešok, kde vedie veľkú službu a je vodcom prebudenia.

 BOH OSLOBODZUJE OD ALKOHOLIZMU

*Svedectvo sedemročnej slečny, ktorá kladie ruky na neplodné ženy, modlí sa a tie sú OSLOBODZOVANÉ z neplodnosti, otec alkoholik, ale cez dcérku je OSLOBODENÝ. Opis Rómskych zvykov od krstu až po pohreb a dôležitosť alkoholu v tradíciách a ako meno Ježiš tieto tradície láme.

Krčmár

*Príbeh krčmára, „veľkopodnikateľa“, ktorý sa opíjal vo svojej vlastnej krčme a zadĺžil v nej aj rodinu kvôli automatom. Syn vo väzení, miliónové dlhy, exekúcie (krčma bola vo vlastnom dome v osade), ťažké choroby. Boj milujúcej ženy za manžela. Premena ich života, OSLOBODENIE od alkoholu, závislosti od automatov a uzdravenie z chorôb. Boj s právnym systémom, postaveným v prospech inkasných právnických firiem a exekútorov a zázračné miznutie dlhov.

Alkoholik

*Príbeh 12 ročnej dievčiny sa začína keď otehotnela. Nádejný otec mal 14. Dali ju do ústavu, odkiaľ ju uniesli. Kvôli veku však nikoho neposadili, ale väzenie ich neminulo. Z „otecka“ sa stal korheľ mlátiaci  všetkých okolo. Svojej manželke vybil všetky zuby ovládačom od televízora. Príbeh pokračuje zázračnou zmenou a bojmi Rómov v totálnej chudobe proti systému a bojom za udržanie si tej zmeny. 

BOH OSLOBODZUJE OD DROG 

Dealer

*Pohľad na Rómov, vysvetlenie súvislostí z historického pohľadu, dôvody pádov do závislosti a pohľady na nich po zmene, ktorá prišla po zoznámení sa s Ježišom. Príbehy sú pretkané pokáním a absolútnou vierou, že OSLOBODENIE zo závislostí je trvalé. Z najhorších vyvrheľov si Boh vybral služobníkov, tí začali meniť svoje okolie a slúžia už aj v zahraničí ako misionári.

BOH OSLOBODIL AJ NÁS 

Boh oslobodzuje od rasizmu

*Pohľad Slováka – Letanovčana na život na Spiši – dospievanie a pouličné boje s Rómami. Rasizmus v nás a OSLOBODZOVANIE od neho. Krátke svedectvá odstraňovania rasizmu na oboch stranách, dokonca aj svedectvo skína. Aj pre Rómov boli Slováci len nenávidení „Gádžovia“, ktorí majú na ich „sociálku“ robiť.

Boh oslobodzuje autorov knihy

*Autori knihy prešli desiatky osád a nielen na Spiši, ale aj v Čechách, v Moskve. Sami museli prejsť vnútornou premenou a pri tom zažívali neuveriteľné zázraky. Ak by autori knihy sami nevideli zázraky uzdravenia, OSLOBODENIA, ak by každé svedectvo nepreverovali cez ďalších svedkov, neuverili by. Sú to svedectvá hlavne rómskych žien, hľadajúcich zúfale riešenia pre svoje rodiny, bojujúce za OSLOBODENIE svojich mužov zo závislostí a hlavne za inú budúcnosť svojich detí. V príbehoch je obraz stredoveku v našom storočí, kde vládnu úžerníci, krčmári, šmelinári s odpadom, alkohol, fet, kde je britva súčasť oblečenia a vidly v hlave sú spestrenie života medzi nekonečnými televíznymi seriálmi. Každý príbeh má aj obrovskú zmenu, zázračné uzdravenia a hlavne zázračné OSLOBODENIA a boj za udržanie zmeny. Sú to silné príbehy viery, popretkávané múdrosťou Ducha svätého, Božou mocou a OSLOBODZUJÚCIM menom Ježiša Krista.

BOH MÔŽE OSLOBODIŤ AJ TEBA

*Je jedno čím prechádzaš ty alebo niekto v tvojom okolí, kto ti je blízky. Existuje jednoduché riešenie a možno v svedectvách iných kresťanov o Božej moci, nájdeš riešenie aj pre seba. OSLOBODENIE a uzdravenie je na dosah ruky, je reálnejšie ako si vieš predstaviť. 

Chcem kúpiť knihu OSLOBODENIE

Obsah knihy OSLOBODENIE

Obsah knihy OSLOBODENIE

 

Ak sa ti svedectvo, blog páčil vyjadri nám podporu zdieľaním.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.